Nemzetközi hírek
Rúsz Márton bemutatkozott az U17-es Európa-bajnokságon
Megkezdte szereplését az észtországi U17-es kontinensviadalon Rúsz Márton, tartalék játékvezetőként működött közre az A-csoport hétfői mérkőzésén.

Május 25-én hivatalosan is kezdetét vette a 2026-os UEFA U17-es labdarúgó-Európa-bajnokság csoportköre. A torna nyitónapján az A-csoportban a Horvátország–Belgium összecsapással indultak meg a küzdelmek, amelyen a magyar játékvezetés is képviseltette magát.

A rakverei városi stadionban (Rakvere linnastaadion) 13:30-kor megrendezett találkozót albán játékvezetői stáb irányította Florian Lata vezetésével, akinek munkáját asszisztensként a szintén albán Mario Shazivari, valamint a szerb Nikola Borović segítette.

A találkozó technikai zónájáért és a kispaddal kapcsolatos feladatokért Rúsz Márton felelt tartalék játékvezetőként.